Ciało

Olejek eteryczny Copaiba jest po prostu cudowny dla Twojej skóry. Wystarczy dodać kilka kropli olejku Copaiba do zwykłego kremu do skóry lub na  wilgotną watę i w ramach codziennej pielęgnacji skóry nakładać go codziennie na twarz. Sprawia, że twoja skóra staje się żywa. Olejek eteryczny Copaiba może pomóc poradzić sobie z bliznami i chronicznymi chorobami skóry.

Może pomóc w nawilżaniu, tonizowaniu i odmładzaniu wiotkiej i zmęczonej skóry. Czyni to poprzez zwiększenie produkcji kolagenu przez skórę, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Olejek Copaiba zmniejsza widoczność przebarwień. Promuje wygląd młodzieńczego i promiennego blasku. Dodaj kilka kropli do neutralnego lub lekko pachnącego balsamu, aby każdego wieczoru przed snem poczuć się jak w spa.

1. Ochrona skóry

Wykazano, że olejek Copaiba jest skutecznym środkiem w wypadku bólu. znakomicie działa na rany, wysypki, ukąszenia owadów, czyraki i stany zapalenie skóry, a także w wypadku grzybicy paznokci.

Jedna z najbardziej znanych i popularnych zalet zdrowotnych olejku eterycznego Copaiba wywodzi się z jego właściwości ściągających. Aktywne składniki olejku Copaiba zwiększają napięcie skóry, dzięki czemu możesz młodziej wyglądać. Olejek zmniejsza widoczność zmarszczek i wzmacnia skórę, powstrzymuje proces starzenia się ciała.

Olejek eteryczny Copaiba zawiera tak wiele właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych, że może zdziałać cuda na często chroniczne dolegliwości skórne, takie jak trądzik, łuszczyca i egzema.

2. Gładka skóra

Oprócz łagodzenia bólu i wysypek, hemoroidów i innych skaleczeń czy siniaków, olejek Copaiba może być również stosowany w celu zmiękczenia skóry. Pomaga w regeneracji kolagenu, tkanki, która nadaje skórze jej elastyczność. Regularne stosowanie olejku Copaiba może pomóc w uzyskaniu bardziej miękkiej skóry.

3. Eliminuje blizny

Nie tylko chroni skórę i ją fizycznie zmienia, ale dostarcza silnych organicznych składników odżywczych, które mogą wyeliminować pojawianie się zmian na skórze. Często jest stosowany na blizny, w celu przyspieszenia ich gojenia i zmniejszenia ich widoczności. Wiele kobiet stosuje olejek Copaiba na rozstępy.

4. Cellulit

Badania wykazały, że regularne stosowanie olejku Copaiba może pomóc w zmniejszeniu ilości odłożonego pod skórą tłuszczu. Aby zredukować cellulit olejek można wmasować w uda, biodra i pośladki. Wcześniej rozcieńcz olejek olejem nośnym.

5. Pieprzyki na skórze

Nadal istnieje wiele kontrowersji związanych z używaniem Copaiba do redukcji pieprzyków. Uważa się, że olejek Copaiba w połączeniu z olejem nośnym zmniejsza rozprzestrzenianie się pieprzyków. Uważa się również, że ciągłe stosowanie może zmniejszyć ich rozmiar i znormalizować ich kolor.

.

.

.

.

.

.