Oregano

.
Właściwości olejku Oregano

1. Olejek z oregano działa jako środek wykrztuśny i pomaga rozrzedzać śluz, niezbędny do łagodzenia objawów zapalenia oskrzeli i kaszlu.
Dodaj 5-8 kropli olejku z oregano do 1-2 łyżeczek oleju kokosowego (stałego w temperaturze pokojowej) i wetrzyj w klatkę piersiową jako balsam kojący na infekcje dróg oddechowych i kaszel. Możesz również wcierać ten balsam na podeszwach stóp.

2. Oregano może pomóc złagodzić ból spowodowany infekcją ucha, ponieważ jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i ma właściwości znieczulające i jest jednym z najskuteczniejszych olejków eterycznych do stosowania w infekcjach ucha.
Dodaj 2-3 krople olejku oregano z 2-3 kroplami oleju nośnego, takiego jak jojoba lub olej kokosowy, wetrzyj i masuj na zewnętrznej stronie ucha. Uważaj, aby nie dostać się do kanału słuchowego. Olej przenika przez skórę i wchłania się do tkanek oraz pomaga złagodzić ból i pulsowanie w uchu.

3. Może być wiele przyczyn rozstroju żołądka, takich jak niestrawność, infekcja bakteryjna, nadmiar kwasu, wzdęcia i więcej. Olejek z oregano okazał się skuteczny przeciwko kilku szczepom bakterii, takich jak E. coli i Salmonella, które są odpowiedzialne za zatrucia pokarmowe.
Toksyny i bakterie mogą również powodować zapalenie wyściółki żołądka, a będąc przeciwzapalnym olejem z oregano pomaga złagodzić żołądek, a także pomaga w trawieniu poprzez zwiększenie wydzielania żółci i soków żołądkowych, które pomagają trawić pokarm.
Rozstrój żołądka: Dodaj 1-2 krople oregano o terapeutycznym smaku do ciepłej filiżanki herbaty (herbata cytrynowa lub mięta pieprzowa działa dobrze) i popij ją, aby wspomóc trawienie po dużym, ciężkim posiłku.

4. Jako naturalny antyalergiczny, przeciwzapalny i łagodny środek uspokajający oregano pomaga zmniejszyć reakcje organizmu na alergeny takie jak pyłki, pleśń i inne czynniki drażniące, które mogą powodować stany zapalne dróg oddechowych.
Olejek oregano o właściwościach terapeutycznych zawiera karwakrol o właściwościach przeciwzapalnych i kwas rozmarynowy, naturalny lek przeciwhistaminowy, który pomaga zmniejszyć obrzęk i jest skuteczny w leczeniu reakcji alergicznych. Oba te składniki aktywne zawarte w olejku z oregano mogą pomóc złagodzić objawy alergii, takie jak kichanie, zatory i swędzenie.

5. Olejek z oregano może być korzystny dla osób, które cierpią na choroby skóry, takie jak wyprysk, candidisis, trądzik, łuszczyca, trądzik różowaty i osoby cierpiące na infekcje skóry mogą znaleźć zwolnienie z zewnętrznego miejscowego stosowania oleju z oregano.
Wymieszaj 10-15 kropli oleju z oregano w 2-3 łyżkach oleju nośnego, takiego jak olej kokosowy, jojoba lub oliwa z oliwek i nałóż na miejsca dotknięte stanem zapalnym.
Uwaga: olejek oregano jest uważany za olejek „gorący”, więc może powodować podrażnienie skóry, jeśli zostanie stosowany bezpośrednio na skórę. Najlepiej jest zmieszać z olejem nośnym i najpierw wypróbować małej powierzchni skóry. Jeśli skóra zostanie podrażniona lub dojdzie do zaczerwienienia należy zaprzestać stosowania olejku.

6. Antyseptyczne i przeciwbakteryjne właściwości olejku z oregano mogą zdziałać cuda dla osób cierpiących na trądzik. Olejek z oregano zawiera karwakrol, substancję czynną o doskonałych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, która pomaga zabić bakterie wywołujące trądzik, wysuszyć zmiany trądzikowe i zmniejszyć obrzęk i stany zapalne. Jest to szczególnie korzystne w przypadku trądziku torbielowatego, poważnego typu trądziku, który zwykle występuje w wieku młodzieńczym, gdzie pory stają się zatkane, co prowadzi do dużych pryszczów, przewlekłego stanu zapalnego i zakażenia.
Dodaj 2-3 krople oleju z oregano do niewielkiej ilości wody. Namocz wacik z mieszanką i nanieś na zmiany trądzikowe.
Uwaga: Zrób test na małej powierzchni skóry.

7. Candida jest rodzajem grzyba, który żyje w ciele, a kiedy warunki są odpowiednie, może się rozmnażać i wyładowywać spustoszenie w ciele. Niektóre z charakterystycznych objawów przerostu Candida obejmują grubą białawą powłokę na języku, infekcje drożdżakowe pochwy i wiele innych.
Olejek oregano jest bogaty w tymol, związek o doskonałych właściwościach przeciwgrzybiczych. Badania wykazały, że olejek z oregano jest równie skuteczny w leczeniu grzybów, w tym pleśni Aspergillus, Candida i drożdży w porównaniu ze standardowymi lekami przeciwgrzybiczymi przepisanymi przez lekarzy. Co ważniejsze, olej oregano jest znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla leków toksycznych chemicznie.

8. Olejek eteryczny z Oregano może zdziałać cuda na wszelkiego rodzaju infekcje grzybicze, zwłaszcza grzyby paznokci i stan zakaźny zwany grzybicą stóp, lepiej znany jako stopa sportowca.
Moczyć dotkniętą grzybem stopę przez 15-20 minut w roztworze ciepłej wody i 1 łyżeczce oleju oregano. Żeby uzyskać najlepsze rezultaty rób to dwa razy dziennie.

9. Olejek eteryczny oregano o właściwościach terapeutycznych ma silne właściwości przeciwutleniające i jest doskonałym olejem, jeśli chcesz spowolnić proces starzenia. Olejek oregano zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami i innymi szkodliwymi czynnikami, które przyspieszają starzenie. Fenole znajdujące się w oleju są silnymi przeciwutleniaczami, celują i neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za wywoływanie niektórych nowotworów, starzenia, zmarszczek, zaburzeń układu nerwowego, zwyrodnienia mięśni i innych.

10. Jako naturalny przeciwpasożytniczy olejek oregano doskonale nadaje się do zabijania pasożytów i zwalczania infekcji pasożytniczych. W jednym z badań przeprowadzonych w 2000 roku wykazano, że w większości przypadków suplementacja olejem z oregano spowodowała całkowite wyeliminowanie szkodliwych organizmów z organizmu.
Badanie z 2014 r. Wykazało, że olej z oregano może pomóc w zabiciu norowirusa, co może prowadzić do zapalenia żołądka i jelit lub grypy żołądkowej. Jest również korzystny dla infekcji robakami i wykazał obiecujący potencjał przeciwko kilku patogenom przenoszonym przez żywność, takim jak E. coli, listeria i salmonella.
Dodanie kilku kropli oleju z oregano do żywności może potencjalnie zabić bakterie. Możesz również dodać 2-3 krople do herbaty lub ciepłej wody i dodać trochę miodu, aby złagodzić silny smak.

11. Brodawki spowodowane przez wirus zwany ludzkim wirusem brodawczaka (HPV). Brodawki mogą stać się dość bolesne, zwłaszcza brodawki podeszwowe, które występują pod stopami i mogą wpływać na zdolność chodzenia. Olejek eteryczny z Oregano może działać bardzo dobrze, aby spalić brodawki z powodu wysokiego stężenia karwakrolu.
Wymieszaj 3-4 krople olejku z oregano i 1 łyżeczkę oleju nośnego. Zastosuj mieszankę za pomocą czystego wacika 4-5 razy dziennie i upewnij się, że użyjesz czystego wacika, jeśli leczysz więcej niż jedną brodawkę, aby nie rozprzestrzeniać infekcji. Po zabiegu przykryć brodawkę plastrem lub bandażem, aby nie dostawała tlenu. W ciągu tygodnia lub dwóch powinieneś zauważyć znaczną różnicę w wielkości brodawki.

12. Badanie przeprowadzone przez Sidiqqui, opublikowane w Medical Science Research, wykazało, że olejek eteryczny oregano całkowicie zniszczył wirusa opryszczki.
Wymieszaj 3-4 krople olejku z oregano z 1 łyżką oleju nośnego np. oleju kokosowego. Sugeruje się zastosowanie mieszanki na kręgosłupie, gdy wirus opryszczki jest uśpiony w kręgosłupie i zwykle infekuje płyn mózgowo-rdzeniowy. Dotyczy to również innych wirusów, więc zasadniczo robienie tego codziennie może pomóc w ochronie przed innymi wirusami.

13. Olejek eteryczny z oregano, będący mocą przeciwzapalną, może przenikać przez skórę i wchodzić głęboko w stawy, aby złagodzić ból i stany zapalne oraz zwiększyć mobilność. Badania wykazały, że olejek może wchodzić do mazi stawowej w stawach i służyć jako naturalny środek przeciwbólowy.
Jeśli masz obolałe i zmęczone mięśnie, olej z oregano może zdziałać cuda dzięki działaniu przeciwzapalnemu, przeciwskurczowemu i znieczulającemu. Wnika głęboko w tkanki i może łagodzić ból spowodowany skurczami mięśni, bólem mięśni, zespołem cieśni nadgarstka i innymi uszkodzeniami mięśni.
Wymieszaj 5-7 kropli olejku z oregano z 1 łyżeczką oleju nośnego. Do mieszanki można również dodać 2-3 krople olejku miętowego (doskonały środek przeciwbólowy). Chłodzenie oleju z mięty pieprzowej pomoże złagodzić ból. Wcieraj mieszankę do zaatakowanych stawów 2-3 razy dziennie. Możesz również użyć tej samej mieszanki, aby złagodzić skurcze i złagodzić ból mięśni.

14. Olejek z oregano może być korzystny dla kobiet, które mają nieregularne miesiączki. Może również pomóc opóźnić początek menopauzy i złagodzić objawy menopauzy, takie jak zaburzenia równowagi hormonalnej i nastroju.
Może wywoływać skurcze macicy, dlatego podczas ciąży należy unikać oleju z oregano.
W problemach z miesiączką należy go nakładać miejscowo. W przypadku bolesnych skurczów menstruacyjnych, zmieszaj 6-7 kropli oleju z oregano z odrobiną oleju kokosowego i masuj dolną część brzucha.

15. Będąc naturalnym przeciwgrzybiczym olejem oregano może pomóc w zwalczaniu drożdży i grzybic, w tym łupieżu.
Dodaj do szamponu 5-6 kropli olejku oregano do około 1 łyżki stołowej szamponu i wmasuj w skórę głowy. Pozostaw na 10 minut i zmyj. Powtarzaj przez tydzień.

16. Olejek z oregano jest antyseptykiem. Działa jako silny środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. Doskonale zwalcza nieświeży oddech, a nawet zapalenie dziąseł.
Dodaj 1 kroplę oleju z oregano do szczoteczki do zębów (z lub bez pasty do zębów) i umyj zęby. Olejek z oregano może również służyć jako naturalny środek znieczulający i łagodzący ból zęba i obrzęk wywołany stanem zapalnym.
Połącz 5 kropli olejku z oregano i 5 kropli olejku z mięty pieprzowej z 2 szklankami wody. Wlej wszystkie składniki do czystej butelki (najlepiej szklanej) i mocno wstrząsnąć, żby wymieszać. Użyj 2 łyżeczki płynu do płukania jamy ustnej przez około 30 sekund i wypluć. Używaj codziennie.

17. Olejek oregano jest doskonałym antyseptycznym środkiem odstraszającym owady.

18. Jest bezpiecznym, naturalnym terapeutykiem w zwalczaniu infekcji skórnych, grzybiczych i pasożytniczych u zwierząt domowych, takich jak psy i koty. Okazało się również korzystne w leczeniu zapalenia stawów u psów.
Wymieszaj kilka kropli oleju z oregano z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy i nanieś mieszankę na obszary skóry dotknięte grzybem lub pasożytami. Możesz również zastosować tę samą mieszankę do stawów i mięśni, aby leczyć zapalenie stawów u swojego zwierzaka.