Po co olejki

Chorujemy i to coraz bardziej. Każdemu z nas coś dolega, a to nadciśnienie, problemy z sercowo-naczyniowe, cukrzyca, nadwaga, przeziębienia, choroby wirusowe, kończąc na problemach skórnych, czy z włosami. Jeśli czujemy się w miarę nieźle, to dopada nas stres, niepokój, problemy ze snem, który ma ogromne znaczenie w utrzymaniu zdrowia.

Z badań wynika, że ludzie w 90% przypadków sami wybierają sobie leki zwłaszcza te reklamowane i sami ustalają dawki. I nie chodzi tylko o reklamowane suplementy, znacznie poważniejszym problemem są te leki, które mają działanie psychotropowe.
.


Najwięcej kupujemy leków, które działają uspokajająco i przeciwlękowo. Drugą grupę – i to już jest praktycznie epidemia – stanowią tabletki nasenne. Są one dostępne od ok. 30 lat i kiedyś lekarzom były reklamowane jako zupełnie bezpieczne. Niestety z czasem okazało się, że są bardzo uzależniające.  Trzecia grupa, to leki przeciwbólowe.

Pacjenci oczekują zapisywania leków przez lekarzy.  Gdyby lekarz nie wystawił recepty uznaliby, że jest nieskuteczny i więcej do niego nie przyszli. Utarło się powiedzenie, że pacjent zadowolony jest tylko wtedy, gdy opuści gabinet z receptą w ręce.

W społeczeństwie bardzo niewiele osób wie, że można inaczej, bez skutków ubocznych, czy uzależnień. Praktycznie nie mówi się o profilaktyce. Po pierwsze nie ma czasu na to w czasie wizyty, a drugie – pacjent chce szybkiego i skutecznego sposobu na rozwiązanie swego problemu, a nie wiedzy.

W tym serwisie opowiemy o metodzie szybkiej, bezpiecznej i skutecznej, a jednocześnie bez efektów ubocznych, czy uzależnień. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak!

 

..

 

.

Strona olejkieteryczne.com.pl ma charakter informacyjno-edukacyjny, a nie reklamowy. Nie służy do stawiania diagnozy ani leczenia, a tym samym nie może zastąpić lekarza.  W sprawie stosowania olejków zasięgnij opinii u specjalisty z tej dziedziny.
Autorka  serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Autorka  serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.

Przy wyborze i używaniu olejków eterycznych należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, że aromaterapia nie powinna być używana jako substytut właściwego leczenia.  Nie stosować nierozcieńczonego olejku bezpośrednio na skórę. Chronić przed dziećmi. 

 

.

.