Czym są olejki

Olejki eteryczne, to nic innego jak substancje, które chronią roślinę przed rożnymi zagrożeniami środowiskowymi. To taki swoisty układ odpornościowy rośliny.

W różnych kulturach świata, od tysięcy lat olejki eteryczne były używane  do celów leczniczych i pielęgnacyjnych. Ze względu na swoje silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwdepresyjne, stymulujące, detoksykujące  i uspokajające w ostatnich latach zyskują na popularności jako naturalna, bezpieczna i opłacalna terapia wielu problemów zdrowotnych. Do wyprodukowania kilograma olejku eterycznego potrzeba bardzo dużej ilości materiału roślinnego (czasem nawet kilka ton), dlatego w 100% czyste olejki zawsze miały swoją cenę. Do najdroższych należą olejki z: róży damasceńskiej, jaśminu, neroli (z kwiatu pomarańczy), melisy, drzewa sandałowego, czy kadzidła (Frankincense).
.


.

.
Najtańszymi z kolei olejkami  są te, które pozyskuje się ze skórki owoców cytrusowych: Lemon, Wild Orange, Lime, Tangerine (mandarynka), Green Mandarin, Grapefruit i inne. 

Biorąc pod uwagę wysokie koszty terapii zdrowotnych i skutki uboczne konwencjonalnych leków nie ma się co dziwić dlaczego dodanie olejków eterycznych do osobistej apteczki może znacząco zmienić świat. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zalety olejków eterycznych są ogromne, a ich zastosowanie obejmuje aromaterapię, pielęgnację ciała i włosów, zabiegi z wykorzystaniem szeroko pojętej medycyny naturalnej i produkty do sprzątania w domu.

Olejki eteryczne posiadają niewątpliwą zaletę: działają natychmiast, szybciej niż cokolwiek innego, a tego oczekują klienci. Dodatkowo pięknie pachną. Ze względu na swoje działanie przeciwbakteryjne niektórzy próbują nazywać je naturalnymi antybiotykami, a nawet porównywać je do popularnych antybiotyków. Badania naukowe dowiodły, że niszczące na dziesiątki szczepów bakterii działanie olejków, wirusów i grzybów jest wręcz niebywałe.

.

.
Obecnie na świecie notuje się olejkowy MEGA TREND. W Polsce wiedza na temat  olejków eterycznych i ich 
działania jest taka, jak 20 lat temu o suplementach, kiedy większość ludzi nie znała nazwy „suplement diety”. W porównaniu do Polski wielokrotnie większe zainteresowanie olejkami eterycznymi notuje się w Czechach, Słowacji, Rumunii, na Węgrzech, krajach Europy Zachodniej, a nawet w dalekim Kazachstanie. Jedynie kwestią czasu jest potężny wybuch w Polsce zainteresowania i korzystania z tej grupy wyjątkowych produktów. Z roku na rok ilość osób korzystających z olejków doTERRA zwielokrotnia się.

Teraz jest najlepszy czas, żeby zacząć poznawać olejki największego na świecie producenta w 100% czystych olejków eterycznych, amerykańskiej firmy doTERRA.

,

.

 

 

Strona olejkieteryczne.com.pl ma charakter informacyjno-edukacyjny, a nie reklamowy. Nie służy do stawiania diagnozy ani leczenia, a tym samym nie może zastąpić lekarza.  W sprawie stosowania olejków zasięgnij opinii u specjalisty z tej dziedziny.
Autorka  serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Autorka  serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.

Przy wyborze i używaniu olejków eterycznych należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, że aromaterapia nie powinna być używana jako substytut właściwego leczenia.  Nie stosować nierozcieńczonego olejku bezpośrednio na skórę. Chronić przed dziećmi.