Włosy Przepisy

1. Terapia gorącym olejkiem Rosemary 

Zafunduj sobie gorący zabieg na włosy, który pozwala na przeniknięcie składników odżywczych z olejków głęboko w skórę głowy i stymuluje ich wzrost. Na małą patelnię wlej 1 łyżkę oleju kokosowego i 1 łyżeczkę oleju rycynowego. Ostrożnie podgrzej patelnię małym płomieniem przez 1-2 minuty. Upewnij się, że nie przegrzewasz olejków! Potrzebujesz tylko lekko podgrzać. Zdejmij patelnię z płomienia i dodaj 4 krople olejku Rosemary i szybko wymieszaj łyżką.  Gdy jest jeszcze wystarczająco gorąca, używając palców wmasuj mieszaninę w skórę głowy.  Zmyj po 15 minutach. Powtarzaj te czynność raz w tygodniu lub częściej – raz na 3 dni.

.2. Super serum na wzrost włosów

Do 1/2 szklanki oleju ze słodkich migdałów dodaj 8 kropli olejku Rosemary i 10 kropli olejku Lavender. Przechowuj w ciemnej buteleczce z zakrapiaczem. Nakładaj  serum równomiernie na skórę głowy. Możesz używać tej mieszanki co 1 – 2 dni po prysznicu. Pomoże to nie tylko we wzroście włosów, ale również sprawi, że poczujesz się jak w raju!

.


3. Olejek do wzrostu włosów z rozmarynem

Niezwykle prosty olejek do wzrostu włosów, którego możesz używać na co dzień. Zmieszaj 1 szklankę czystego organicznego oleju kokosowego z 25 kroplami olejku Rosemary. Przyspieszysz wzrost włosów, pozbędziesz się łuszczącej skóry i co najważniejsze wzmocnisz włosy. Wszystko to również dzięki zastosowaniu niesamowitego oleju kokosowego!

4. Super rozmarynowa maseczka do włosów na szybki wzrost

Dodaj do miski całe jajko. Dodaj 1 łyżeczkę dobrej klasy miodu, 1 łyżeczkę oleju kokosowego i 6 kropli olejku Rosemary. wymieszaj całość, aż osiągnie gładką konsystencję i nałóż na włosy na 30 – 60 minut. Zmyć letnią wodą i wysusz włosy bez użycia suszarki do włosów.

5. Olejek do masażu włosów 

Zrób mieszankę: 1 łyżka oleju jojoba i 8 kropli olejku Rosemary. Używając palców rozprowadź mieszankę na wszystkie obszary skóry głowy, zaczynając od przodu, na boki, a na końcu w kierunku pleców. Rób to okrągłymi ruchami z mocnym naciskiem na skórę, żeby pobudzić krążenie krwi.

6. Olejek Rosemary na noc

Wymieszaj 2 łyżki oleju kokosowego z 1 łyżeczką dobrej klasy miodu miodu i 3 kroplami olejku Rosemary. Upewnij się, że wszystko jest dokładnie wymieszane i nałóż na skórę głowy, włosy i końce włosów. Zawiąż włosy w bułeczkę i zawiń bezpiecznie. Dla dodatkowej ochrony połóż ręcznik na poduszce  i śpij spokojnie. Po zmyciu włosów rano zobaczysz swoje błyszczące i odżywione włosy!

.

.

.

.