Jakość olejków

Czyste, naturalne, z najlepszego surowca, te najprawdziwsze olejki eteryczne stanowią jedynie 2% całego światowego obrotu olejkami. Można policzyć na palcach jednej ręki firmy, które produkują właśnie takie olejki. Wśród nich największym producentem jest doTERRA. Żeby zobrazować wielkość tej firmy dodam, że dzienna sprzedaż olejków przekracza w doTERRA 600 000 sztuk.
.

.
Ponieważ na świecie zaczął się prawdziwy bum na olejki eteryczne od razu pojawił się problem fałszowania olejków. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że odbiorcami olejków mogą być wszystkie grupy społeczne począwszy od osób zamożnych, po te osoby, które finansowo nie radzą sobie tak dobrze. Analizy rynku mówią, że spora cześć osób nie jest zainteresowana jakością produktów, a kupna dokonują sugerując się niską ceną. Dlatego pojawiły się olejki, które można kupić za kilka, czy kilkanaście złotych. Oryginalny olejek powinien kosztować kilka razy więcej. Ponieważ międzynarodowe prawo nie wymaga od producentów olejków podawania na opakowaniach informacji o dokładnym składzie olejku, dla łatwego zwiększenia zysków zaczęło się ich masowe fałszowanie, nazywając swoje produkty „naturalnymi”. Do oryginału dodaje się ropopochodne składniki, albo inne chemiczne składniki. Czystego olejku w buteleczce często jest zaledwie kilka procent lub wcale. Taki olejek nie ma żadnej wartości prozdrowotnej, wręcz należy wystrzegać się takich produktów.

Producenci zdają sobie sprawę, że i tak osiągną zyski, ponieważ minie czas, zanim klient zorientuje się co faktycznie kupił. Ułatwieniem dla tych producentów jest fakt, że w domowych warunkach praktycznie nie ma możliwości sprawdzenia jakości i składu kupionego olejku. Można to sprawdzić, ale na chromatografie gazowym, ale to z kolei kosztuje. Dlatego klienci tego nie robią. Pozostaje jedynie mieć zaufanie do sprzedawcy. Na przykład w niektórych aptekach możesz kupić olejki za niecałe 10 zł. Wielu osobom apteka kojarzy się ze zdrowiem i lekami i sądzą, że tam sprzedaje się najlepsze produkty.

Komu zatem ufać?

  1. W USA mówi się tak: jeśli olejek eteryczny nie kosztuje minimum 20 USD, to go nie kupuj, bo jest to raczej nafaszerowany chemią olejek zapachowy nie mający działania terapeutycznego. 
  2. Zaufaj tej firmie która publikuje badania, którym poddawane są wszystkie produkowane olejki. I tutaj doskonała wiadomość. Możesz sprawdzić jakość kupionego olejku firmy doTERRA. Wystarczy, że odczytasz na dnie butelki podany kod produktu(EXP – data ważności):
    .

      

.
i wpiszesz ten kod na stronie: https://sourcetoyou.com/en/quality-reports-gcms

>

 

Dotrzesz do wyników badań przeprowadzonych na chromatografie, tej partii z której pochodzi ten olejek. Zobaczysz skład olejku, który określił chromatograf do 1/100 procenta. Jest również informacja o tym, że olejek nie zawiera żadnych innych substancji chemicznych, co oznacza, że masz do czynienia z czystym, naturalnym olejkiem eterycznym. Firmie, która pokazuje co produkuje można całkowicie zaufać.

.

.

.

.