Właściwości Kadzidła

.

Olejek z kadzidła nie daje żadnych skutków ubocznych.

>
Podstawowe zastosowania olejku z kadzidłowca:

Układ odpornościowy
Olejek z kadzidła jest skuteczny jako środek antyseptyczny. Nawet dym powstający podczas jego spalania ma właściwości antyseptyczne i dezynfekujące.

Problemy z oddychaniem
Łagodzi kaszel i eliminuje wydzielinę znajdująca się w drogach oddechowych i płucach. Olejek z kadzidła zapewnia również ulgę w wypadku zapalenia oskrzeli i płuc oraz przekrwienia dróg nosowych, krtani, gardła, oskrzeli i płuc. Jego właściwości przeciwdepresyjne i przeciwzapalne pomagają również w odprężeniu dróg oddechowych, co może zmniejszyć ryzyko ataków astmy. Łagodzi także bóle ciała, bóle głowy, bóle zębów i reguluję temperaturę ciała w przeziębieniu.

Zdrowie jamy ustnej
Jest środkiem zapobiegawczym przeciwko problemom z jamą ustną, takim jak nieświeży oddech, bóle zębów, ubytki, owrzodzenia jamy ustnej, parodontoza (wzmacnia dziąsła) i inne infekcje. Pomocny przy problemach z migdałkami.

Stwórz własną naturalną pastę do zębów z olejkiem z kadzidła i płyn do płukania jamy ustnej łącząc go z wodą i olejkiem Peppermint.
.


Właściwości 
ściągające
Olejek Frankincense wzmacnia cebulki włosów, tonizuje skórę, obkurcza naczynia krwionośne, a tym samym chroni przed przedwczesną utratą zębów i włosów. Ta ściągająca właściwość zmniejsza również widoczność zmarszczek związanych z wiekiem. Kadzidło działa jak koagulant pomagając zatrzymać krwawienie z ran i skaleczeń. Ta ściągająca właściwość pomaga także złagodzić biegunkę.

Reguluje menstruację
Olejek z kadzidła reguluje miesiączkę, a także opóźnia pojawienie się menopauzy. Walczy z innymi objawami związanymi z menstruacją i zespołem przedmiesiączkowym (PMS), takimi jak ból w okolicy brzucha, nudności, ból głowy, zmęczenie i wahania nastroju.

Utrzymuje macicę w zdrowiu
Olejek z kadzidła jest bardzo dobry dla zdrowia macicy. Ponieważ reguluje produkcję estrogenu, zmniejsza ryzyko pojawienie się guza po menopauzie lub powstawanie torbieli w macicy i  raka macicy. W okresie przedmenopauzalnym utrzymuje macicę kobiety w zdrowiu regulując właściwe cykle miesiączkowania.

Zapobiega gromadzeniu się gazów
Olejek Olibanum eliminuje gazy i zapobiega gromadzeniu się ich w organizmie. Usunięcie nadmiaru gazów z jelit również daje ulgę w problemach takich jak ból w okolicy brzucha i klatce piersiowej, nadmierne pocenie się, niepokój, niestrawność i w wielu innych powiązanych stanach.

Promuje trawienie
Masz dość tych leków zobojętniających kwas żołądkowy? Zamiast tego powinieneś spróbować oleju Frankincense. Olej ten ma właściwości ułatwiające trawienie bez żadnych skutków w przeciwieństwie do zwykłych leków zobojętniających, które tylko tłumią objawy. Olejek Frankincense przyspiesza wydzielanie soków trawiennych (soków żołądkowych, żółci i kwasów) w żołądku i ułatwia przemieszczanie pokarmu przez jelita, stymulując ruch perystaltyczny. Oznacza to wszechstronną poprawę trawienia żywności. Połącz 4-5 kropli z olejem nośnym i wmasuj go w okolice brzucha.

Zmniejsza blizny i opóźnienia procy starzenia
Więcej w zakładce Pielęgnacja ciała>>

Działa jak tonik
Olejek eteryczny z kadzidła ogólnie poprawia zdrowie i dlatego uważany jest za tonik. Przynosi korzyści wszystkim układom organizmu w tym układom: oddechowym, trawiennym, nerwowym i wydalniczym. Wspomaga wchłaniania substancji odżywczych do organizmu.

Pobudza oddawanie moczu
Olejek z kadzidła pobudza oddawanie moczu i pomaga wydalić z organizmu nadmiar wody, tłuszczu, kwasu moczowego (dna moczanowa) i innych toksyn z dodatkową korzyścią obniżenia ciśnienia krwi. Najlepsze jest to, że olejek z kadzidła jest całkowicie bezpieczny i nie ma negatywnych skutków ubocznych.

Łagodzi stres
Olibanum jest bardzo skuteczny jako środek uspokajający. Wywołuje uczucie spokoju psychicznego, relaksu, satysfakcji i duchowości. Zmniejsza niepokój, złość i stres. Kiedy odczuwasz niepokój lub spodziewasz się jakiegoś stresującego epizodu, dodaj 5-6 kropli olejku Frankincense do dyfuzora. Promuje głębokie oddychanie i relaksację, która może otworzyć drogi oddechowe i obniżyć ciśnienie krwi, przywracając stan psychiczny do spokoju. Jednocześnie będziesz mieć w domu piękny zapach. Doskonały dla osób cierpiących na depresję.
.Inne zastosowania
Olejek z kadzidła łagodzi ból związany z reumatyzmem i zapaleniem stawów. Pomaga w walce z wrzodami, zakażone rany, trądzik, problemy z krążeniem, bezsenność i różnego rodzaju stany zapalne. Pomocny w udarze mózgu.

Olejek Frankincense a nowotwór

Olejek Frankincense zawiera wysokie poziomy monoterpenów, których najważniejszą zdolnością jest to, że mogą one przeprogramować błędnie zapisane informacje w pamięci komórkowej (DNA). Przy nieprawidłowym kodowaniu w pamięci komórkowej dochodzi do nieprawidłowego działania komórek i powstawania śmiertelnych chorób, takich jak rak.

Frankincense zawiera także sesquiterpeny. Te cząsteczki dostarczają cząsteczki tlenu do komórek. Mogą również przeprogramować lub usuwać błędne kody z pamięci komórkowej. Uważa się, że sesquiterpeny są szczególnie skuteczne w walce z rakiem. Głównym problemem związanym z komórką nowotworową jest to, że zawiera ona  błędną informację, a sesquiterpeny mogą ją usunąć. Również tlen niesiony przez cząsteczki sesquiterpen tworzy środowisko, w którym komórki rakowe nie mogą się rozmnażać.

Przeczytaj co na temat działania kadzidła na raka pisze Cancer. Kliknij w poniższy obrazek i poczekaj aż strona się załaduje:
.

.

.


.

.

.