Peppermint

Szeroko zakrojone badania w ostatnich latach potwierdziły zasadność używania mięty pieprzowej, a dzięki swoim fantastycznym korzyściom olejek Peppermint stał się niezwykle istotny dla każdej osoby dbającej o zdrowie. Historyczne zastosowania i badania przeprowadzone na olejku z mięty pieprzowej doprowadziły do ​​wniosku, że mięta pieprzowa jest jedną z najbardziej naturalnie korzystnych roślin na świecie.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej ma tak wiele zastosowań, że nic dziwnego, iż stanowi podstawę wśród terapeutyków w wielu gabinetach lekarskich.
.


.

Peppermint harmonizuje cały układ pokarmowy: działa przeciw wzdęciom, pozytywnie wpływa na trawienie, pracę jelit, wątroby i woreczka żółciowego oraz funkcjonowanie nerek, dróg moczowych i prostaty. Męta pieprzowa pomaga również w usuwaniu zatorów, bólów głowy – radzi sobie również z objawami PMS.

Olejek z mięty pieprzowej ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwutleniające, przeciwbólowe, radioprotekcyjne i świetnie działa przeciw owadom.

Ważne jest, aby pamiętać, że olejek miętowy jest znacznie bardziej skoncentrowany niż inne olejki eteryczne. Miejscowe stosowanie oleju z mięty pieprzowej jest ogólnie bezpieczne, chociaż konieczne jest rozcieńczenie olejem nośnym, takim jak olej migdałowy, oliwa z oliwek lub jojoba. Zaleca się, by przed użyciem olejku, zwłaszcza u osób mających wrażliwą skórę zrobić test uczuleniowy. Ważniejsze jest to, że nie zaleca się używania go na małych dzieciach.

Olejek Peppermint  pochodzi z liści indyjskiej odmiany rośliny Mentha pipertita. Jest często stosowany w przypadku problemów żołądkowych, bólów mięśni i bólów głowy.

 Imponująco długa historia mięty pieprzowej często nadaje mu prestiżowy tytuł najstarszego leku na świecie. Zawiera liczne minerały i składniki odżywcze w tym mangan, żelazo, magnez, wapń, kwas foliowy, potas i miedź. 

W przeciwieństwie do wielu innych ziół i olejków eterycznych liczne korzyści zdrowotne związane z olejem z mięty pieprzowej zostały zbadane i udowodnione naukowo. W rezultacie olejek z mięty pieprzowej przepisywany jest przez lekarzy medycyny akademickiej i alternatywnej.

Olejek miętowy jest często stosowany dla podtrzymania zdrowia. Badania wykazały, że aromaterapia z użyciem olejku Peppermint jest skuteczna w łagodzeniu lęku, bólu i wymiotów. Wykazano, że aromat mięty pieprzowej poprawia pamięć i podnosi czujność.

UWAGA!
Nie należy aplikować nierozrzedzonego olejku na skórę! Chronić okolice oczu. Nie należy używać w okresie pierwszych 4 miesiącach ciąży, w okresie karmienia piersią i u dzieci poniżej 5 lat. Należy unikać w przypadku chorób serca, gorączki i epilepsji. Nie należy łączyć z lekami homeopatycznymi.

.
.

.

.

.