Właściwości Copaiba

Olejek eteryczny Copaiba może być bardzo potężną bronią w twojej podróży ku wspaniałemu zdrowiu.
.
Zobacz ten krótki filmik, by zrozumieć czym jest olejek Copaiba firmy doTERRA.
.


.

Olejek eteryczny Copaiba jest uważany za jedną z najlepszych naturalnych substancji przeciwzapalnych na świecie, ale oprócz swoich właściwości przeciwzapalnych, ma również właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwgrzybicze, wykrztuśne i przeciwdepresyjne. W jakich sytuacjach jest stosowany:

1. Ból

Olejek eteryczny Copaiba jest wspaniałym środkiem przeciwbólowym i w Brazylii był używany w tym charakterze od pokoleń. Czy to w kontekście aromaterapeutycznym, czy po zastosowaniu miejscowym, olejek może pomóc zmniejszyć ból i rozluźnić mięśnie, a nawet złagodzić dyskomfort związany z bólami głowy i migrenami, skurczami mięśni, bólem pleców, rwą kulszową, dną moczanową i zapaleniem stawów.

W wypadku bólu głowy połącz olejek Copaiba z olejem nośnym (np. olej kokosowy) i nałóż go na skronie, szyję i czoło. W przypadku bólów mięśni lub zapalenia stawów delikatnie wcieraj go w obszary ciała dotknięte bólem.

2. Stany zapalne

Ze względu na niewiarygodnie wysokie stężenie beta-kariofilenu, olejek eteryczny Copaiba jest niezwykłym środkiem przeciwzapalnym. Copaiba uważana za jedną z najbardziej przeciwzapalnych substancji na ziemi. Te właściwości olejku Copaiba czynią go absolutnym dobrodziejstwem dla osób cierpiących na artretyzm, reumatyzm, dnę moczanową lub ogólnie bolesne stawy i mięśnie. Nie tylko pomaga zmniejszyć stan zapalny, ale także zmniejsza uczucie bólu związane z takimi stanami jak np. toczeń, czy fibromialgia. Wystarczy rozcieńczyć olejek Copaiba z olejem bazowym i wmasować go w mięśnie i bolesne stawy.

.

.
3. Infekcje grzybicze

Jeśli chodzi o infekcje grzybicze, nie ma zbyt wielu olejków eterycznych, które mogą wiele zdziałać, ale wyjątkowe składniki znajdujące się w olejku Copaiba są bardzo skuteczne w tym zakresie. Jeśli cierpisz na przykład na grzybicę paznokci stosowanie olejku Copaiba powinno znacznie przyspieszyć proces gojenia i ochronić Cię przed przyszłymi infekcjami.

4. Ciśnienie krwi

Aby poprawić pracę serca i zmniejszyć ryzyko zawału lub udaru mózgu stosuj olejek Copaiba. Przeciwzapalny i łagodzący olej eteryczny Copaiba może pomóc w złagodzeniu napięcia w naczyniach krwionośnych umożliwiając obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie napięcia w układzie sercowo-naczyniowym. Pomaga to zapobiegać miażdżycy, która jest jedną z głównych przyczyn udaru mózgu i choroby niedokrwiennej serca.

5. Ochrona wątroby

Copaiba może pomóc w zmniejszeniu uszkodzenia wątroby. Zażywanie zbyt dużej ilości oleju jest niewskazane. Należy ograniczyć się do 1-2 kropli co 4 godziny. Najbezpieczniejszym sposobem konsumowania jest kapsułka żelowa wypełniona oliwą z oliwek lub możesz rozcieńczyć olejek Copaiba olejem kokosowym i dodać odrobinę miodu. Podobnie jak każdy olej, który przyjmujesz doustnie ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzem i nigdy nie przyjmował więcej niż zalecana dawka.

6. Ochrona mózgu

Badania wykazały, że stosowanie olejku Copaiba działa jako neuroprotekcyjne (chroni mózg).

 7. Nowotwór

8. Choroby autoimmunologiczne (SM)

Wyniki tego badania sugerują, że olejek Copaiba działa na mechanizm rozwoju EAE poprzez modulowanie odpowiedzi immunologicznej. Obiecujące wyniki badań sugerują, że olejek może pomóc osobom cierpiącym na choroby takie jak stwardnienie rozsiane (SM).

9. Epilepsja: Olej z konopi a olejek Copaiba (TUTAJ>>)

10. Infekcje

Przyjrzeliśmy się już, w jaki sposób olejek eteryczny Copaiba może być stosowany w walce z różnymi rodzajami zakażeń, takich jak problemy ze skórą, takie jak trądzik i problemy z higieną jamy ustnej, czy próchnica zębów. Jednak istnieje jeszcze więcej badań na temat innych rodzajów infekcji, które sugerują, że olejek Copaiba może być również pomocny w działaniu jako naturalny środek gojący na przykład przed zabiegiem chirurgicznym, czy przed chemioterapią.

11. Gardło

Istnieje kilka popularnych sposobów łagodzenia bólu gardła olejkiem Copaiba. By uzyskać natychmiastową ulgę wkrop kilka kropli oleju eterycznego Copaiba na łyżeczkę dobrej jakości miodu i ssij go. Możesz też zrobić płukanie gardła: dodaj kilka kropel olejku Copaiba do szklanki wody i płucz gardło rano i wieczorem.
.

.
12. Łagodzi zatory

Olejek eteryczny Copaiba jest często używany przez osoby cierpiące na problemy z oddychaniem. Przy wdychaniu kojący charakter olejku Copaiba może złagodzić dyskomfort i rozluźnić napięte mięśnie i gruczoły, które mogą powodować podrażnienie.

13. Wykrztuśny

Copaiba była tradycyjnie stosowana jako środek wykrztuśny (np. w zapaleniu oskrzeli). Olejek może pomóc w usunięciu zatorów, kaszlu (tłumi kaszel i pomaga wydalić flegmę), w łagodzeniu zaburzeń oddechowych takich jak astma i zapalenie oskrzeli.

14. Diuretyk

Olejek eteryczny Copaiba może pomóc oczyścić organizm i odtruć go poprzez stymulację oddawania moczu. Może pomóc tym, którzy mają problem z nietrzymaniem moczu, a także osobom, które moczą się w nocy. Nietrzymanie moczu jest to spowodowane niemożnością kontrolowania mięśni dróg moczowych, co prowadzi do moczenia łóżka. Poprzez nałożenie kilku kropli olejku Copaiba na dolne partie brzucha przed snem możesz zapobiec inkontynencji (nietrzymanie moczu), która nie tylko uratuje Cię przed zawstydzeniem, ale także pomoże Ci spokojnie spać.

15. Problemy z żołądkiem

Wiadomo, że olejek Copaiba zapewnia ulgę przypadku wrzodów żołądka, a w niektórych przypadkach nawet raka żołądka. Regulowane dawki olejku Copaiba mogą problemy z wrzodami żołądka. Olejek eteryczny Copaiba jest bardzo bezpieczny, jednak nadmierne jego stosowanie tego może prowadzić do problemów żołądkowych.
.

.
16. Trądzik

Copaiba jest idealnym naturalnym rozwiązaniem dla osób walczących z trądzikiem. Naukowcy przeprowadzili podwójnie ślepą próbę kliniczną, której celem było zbadanie wpływu olejku eterycznego Copaiba na trądzik. Naukowcy do testów użyli olejku Copaiba zmieszanego z żelem, który nakładano na obszary dotknięte trądzikiem. Wyniki pokazały, że nastąpiło bardzo znaczące zmniejszenie powierzchni dotkniętej trądzikiem w tych miejscach, na które został naniesiony 1%-wy preparat z olejkiem Copaiba.

17. Higiena jamy ustnej

Zastosowanie olejku eterycznego Copaiba również okazało się skuteczne w ochronie jamy ustnej. Był stosowany przeciwko bakterii powszechnie występującej w jamie ustnej człowieka, która ma znaczący udział w próchnicy zębów. Olejek był w stanie zatrzymać reprodukcję bakterii, co sugeruje, że może być bardzo przydatny w zapobieganiu próchnicy.

18. Poprawia nastrój

Olejek eteryczny Copaiba często był używany do poprawy nastroju. Nie ma wielu olejków eterycznych, które mają tak przyjemny zapach, a połączenie zapachu i jego łagodny wpływ na równowagę hormonalną może znacznie poprawić Twój dzień.

19. Rany

Olejek eteryczny Copaiba jest doskonałym antidotum na drobne rany, zadrapania, oparzenia i ukąszenia. Może łagodzić ból, zmniejszać obrzęk, a przede wszystkim zapobiegać rozprzestrzenianiu się groźnej infekcji. Wszystko, co musisz zrobić, to nanieść odrobinę olejku na dotknięty problemem obszar skóry.

Aby uniknąć reakcji alergicznej rozcieńcz olejek Copaiba olejem nośnym. Unikaj stosowania go na otwartych ranach.

20. Masaż

Po ciężkim treningu, wytężonej wędrówce lub stresującym dniu rozcieńcz olejek Copaiba z olejem roślinnym i wmasuj w zmęczone miejsca.

21. Zdrowie emocjonalne

Ten wspaniały zapach przy wdychaniu może złagodzić  uczucie niepokoju i stresu.

Olejek Copaiba jest bezpieczną alternatywą, jeśli chodzi o dobre samopoczucie emocjonalne. Oczywiście nie ma gwarancji, że będzie działać w każdym wypadku, ale to samo dotyczy leków na receptę. W przeciwieństwie do silniejszych leków, olejkowi Copaiba nie towarzyszy ryzyko skutków ubocznych lub uzależnienia.

Wiele osób odczuwa ulgę w stresie i niepokoju dzięki aromaterapii, ale ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że działa ona dla jednej osoby, niekoniecznie będzie to miało taki sam wpływ na inne.

.

.

.

.</span